| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit că pe TVR2 a fost difuzat un serial japonez cu multi ani în urmă numit Samuraiul. Aș vrea să știu care este numele serialului in engleză și unde l-aș putea viziona! Fundiță.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca asta cauti:
Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance (1972)
Lone Wolf and Cub: Baby Cart at the River Styx (1972)
Lone Wolf and Cub: Baby Cart to Hades (1972)
Lone Wolf and Cub: Baby Cart in Peril (1972)
Lone Wolf and Cub: Baby Cart in the Land of Demons (1973)
Lone Wolf and Cub: White Heaven in Hell (1974)
Shogun Assassin (1980)

| mircea22b a răspuns:

E bine de stiut ca personajul principal facea toate miscarile live, fara trucaje. A castigat si cateva concursuri de viteza cu tehnica aia de taie si scoate katana din aceeasi miscare.

| anonim_4396 explică (pentru mircea22b):

Din cate am inteles, au fost difuzate 2 seriale japoneze in anii aceia pe TVR2. Acele 2 seriale au avut subiecte diferite dar ambele erau de gen aventuri istorice(sper ca m-am exprimat corect). Stii cum se numea unul dintre ele?

| mircea22b a răspuns:

Celalalt era "Shogunul", dupa o carte de James Clavell(poate nu chiar serial, dar a avut impact). Nu stiu cum a fost tradus titlul de la "Lone wolf and cub" dar si ala a fost difuzat.