| CristinasiVlad a întrebat:

Buna!
am o pisica mica biramaneza de vreo 1 luna, o cheama abby, este foarte frumoasa si am o poza cu ea la profil...
am vazut la altcineva ca i-a pus bundite in cap...si eu as vrea... dar nu stiu cum, nu is pr cu acea persoana, am vazu't de pe geam. Si va rog mai spuneti-mi ce sa i fac ca sa fie mai fericita, doarme intru-un patut de papausabatting eyelashes i pace, ii dau mancare de pisici wiskas, dar vreau sa se si joace. poate i prea mica pentru joc? sau?
va rog mai spuneti-mi ce sa i fac sa fie mai fericita... :*
multumesc tuturor!:X :*
funda + vot = fericire la voi si la mine!

Răspuns Câştigător
| Andarock a răspuns:

---> Vanator innascut, pisica adora giumbuslucurile, de orice fel. Trezeste-i si mentine-i alerte simturile de vanatoare cu ajutorul jucariilor speciale pentru pisici. (adica cumpara`i jucarii pentru. pisici)

---> Daca observi ca ii cade parul sau este apatica in afara acestor perioade, nu ezita sa o duci imediat la un consult veterinar. Avand grija in permanenta de sanatatea ei ii arati ca o iubesti.

---> Daca stii ca lipsesti mult de acasa in timpul zilei, ia-i un fratior sau o surioara pisicii tale sa aiba cu cine sa se joace si care sa ii tina de urat.

----> Pisicile au pernute moi, pe care si le ingrijesc cu minutiozitate pe parcursul unei zile. Insa asta nu inseamna ca tu nu ii poti oferi un mini masaj al labutelor, imediat dupa periajul blanii.

----> Pisica in liberate rareori va bea apa dintr-o balta sau un loc in care apa a stat ceva vreme. Prefera ploaia, apele curgatoare sau alte surse de apa, asa ca fa-i o bucurie si lasa robinetul de la baie curgand, 10 minute, de cateva ori pe zi si urmareste-ti mata in actiune!

---> Daca o sa indeplinesti astea cateva sfaturi, pisica ta va fi mult mai fericita!

---> Sper ca te-am ajutat! puppy dog eyes

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat