| ♥ℓiαnα♥ a întrebat:

Am si eu o intrebare despre numele unui desen animat vechi, de pe minimax care nu mai este acum. Cred ca era maghiar desenul, despre o familie cu un tata cu ochelari, chel pe care-l chema Gheiza (sau cam asa ceva), o mama grasa, in rochie roz si cu un coc mare in cap, Paula, fiul Adrian, o fiica pe care o chema Krista sau Crista, nu stiu sigur si un caine latos si o pisica neagra.In primul sezon, calatorea tatal (nu mai tin minte sigur) si mereu i se spargea geamul atunci cand facea asta. In al doilea sezon, calatorea doar Adrian si cainele latos pe nu stiu ce planete... Iar in ultimul sezon, toata familia pleaca impreuna cu un vecin intr-o calatorie, insa ajung sa calatoreasca in toata lumea, pierzandu-se mereu si incercand sa se regaseasca, ca in final sa se intoarca acasa de unde vandusera tot, iar in ultimul episod se intorc acolo si ajung sa doarma in ziare.Asta e tot ce-mi amintesc despre desen, insa numele nu imi vine deloc. Daca stie cineva, ajutati-ma va rog big grin. Dau si funda.

Răspuns Câştigător
| LexieG a răspuns:

Aaaaaaaaa...Da. Stiu desenul.Se numeste ''Familia trasnita''. Si mie mi-a placut mult. Tatal tinea legatura cu cu un stramos, baiatul calatorea in diferite lumi, iar in al 3-lea familia pleaca in Florida dar se rataceste.Super desenul. Funda?

4 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

The Mezga Family.

| pijaama a răspuns:

Buna! Acelasi desen il cautam si eu... Stii cumva un link de unde l-as putea descarca in intregime?

| Rosary_2503 a răspuns:

Stiu despre care spui. Se numea "Familia Traznita", din cate imi amintesc eu. Vai, nostalgia desenelor animate de mai demult...