| Eclectica a întrebat:

Buna! Am si eu o intrebare, mi-am pus de curand Netflix si nu stiu ceva. Daca intra simultan si alte persoane (pe cele 4 profile suplimentare de cel pe care intru eu) din afara adresei mele IP (alte locuinte) e ok? Trebuie setat ceva sau nu e voie? Mulțam.

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

Poți împărți contul cu mai mulți oriunde ați fi. Și eu împart contul, iar unii se uită și din alte țări. O să se blocheze dacă vă uitați mai mulți decât trebuie exact în același timp.

| Eclectica explică (pentru J0B0MAT):

Multumesc pentru raspunsuri! Am intrebat in cele din urma chiar la Netflix si mi-au spus ca avand abonament premiul pot imparti liniile catre orice IP daca doresc le dau parola. Deci, sigur e ok sa mai imapart cu inca o locatie. Sanatate si filme bune!

| J0B0MAT a răspuns (pentru Eclectica):

Mersi, la fel!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In principiu nu-i problema, dar exista riscul sa fii detectat cu mai multe adrese de IP si blocat imediat de furnizor, sub pretextul ca cineva te hacuieste.

| Eclectica explică (pentru Violleta2022):

Da, mi-a venit imediat email in care sunt sfatuita sa schimb parola daca nu am fost eu. Daca am fost eu, e ok. Numai ca atunci eu nu eram activa pe cont simultan, de aia intreb. Ca daca suntem 2-3 sa nu fie probleme. Stiu ca altii impart acelasi cont fiind in cartiere diferite dar nu eram sigura daca au facut ceva setari. Multumesc.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Eclectica):

Daca sunteti 2-3 vor fii probleme cu siguranta, ca sunt adrese de IP diferite si te vor bloca, fiindca este ilegal sa dai si altora.
Din pacate, nici o setare de pe fata pamantului nu poate sa ascunda mai multe adrese de IP.

| Eclectica explică (pentru Violleta2022):

Deci, daca ma uit eu de pe un profil si un prieten, simultan, pe alt profil, alt IP, mi-l inchide?! Multam pentru rabdare...

| mastadont a răspuns:

Eu zic că e ok. Am folosit vreo doi ani contul unui prieten din belgia, de multe ori ne uităm amândoi simultan, și nu avem nici o problemă.

| Den1sa a răspuns:

Totul e ok