| biacris24 a întrebat:

Am si eu o rugaminte am fost inspirata din filmul amurg sa fac eu si cateva prietene un scenariu asemanator.Va rog imi puteti face unu sau imi puteti gasi va pup si dau funda.

17 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Sa-ti dam ce? straight face

| biacris24 explică (pentru CautNume):

Idei

| CautNume a răspuns (pentru biacris24):

Ma rog, deci ai spus ca acel stupid film te-a inspirat sa scrii un scenariu si dupa tu ne ceri noua un scenariu. straight face

| Inemes a răspuns:

Ai fost inspirata sa ceri un scenariu? laughing

| biacris24 explică (pentru Inemes):

Esti o idioata inbecila.

| unknownn a răspuns (pentru Inemes):

Cica: "eu si cu cateva prietene vrem sa facem un scenariu [...] imi faceti voi unul"
laughing

| Inemes a răspuns:

Tu ai scris " ma car " laughing
Mai treci si tu pe la scoala.

| Aniquel a răspuns:

Ce "interesant". thinking

| biacris24 explică (pentru Aniquel):

Ma ajuti ma car cu titlul

| Inemes a răspuns (pentru biacris24):

Pentru ca nu am inteles "intrebarea " ta? laughing
"ma car "
Nu te cari odata de aici? laughing

| Aniquel a răspuns (pentru biacris24):

, "ma car" Sorry honey, ce-ai vrut sa scrii?

| biacris24 explică (pentru Inemes):

Pai carate tu nici macar nu sti sa razpunzi si ma mai ei si la misto :*

| NecroIonutz a răspuns (pentru biacris24):

Biacris24 explică (pentru Inemes):
Pai carate tu nici macar nu sti sa razpunzi si ma mai ei si la misto :*

Deci... sa incepem:
1. PUNE MANA PE O CARTE DE GRAMATICA SI ORTOGRAFIE A LIMBII ROMANE!
2. Lasa scenariile ca mi-e mila de ce-ar putea iesi din mintile voastre "luminate" (tu si prietenele tale)
3. PUNE MANA PE O CARTE DE GRAMATICA SI ORTOGRAFIE A LIMBII ROMANE!
4. Invata sa scrii corect in limba NATALA (si daca nu esti romanca, invata limba tarii in care traiesti)
5. PUNE MANA PE O CARTE DE GRAMATICA SI ORTOGRAFIE A LIMBII ROMANE!

Uite, pentru ca sunt un baiat bun, o sa te ajut sa-ti corectez propozitia de mai sus:

Pai CARA-TE, tu nici macar nu STII sa raSpunzi si ma mai IEI si la misto.
cara-te --> pe tine TE CARA
stii --> forma conjugata a verbului a STI la timpul prezent persoana a doua singular
raspunzi --> incorect scris razpunzi
IEI -> conjugarea verbului A LUA la persoana a treia singular, in timp ce EI ---> pronume personal, persoana a treia plural.

biacris24 explică (pentru Inemes):
Esti o idioata INBECILA.

imbecila --> gramatica limbii romane obliga la folosirea consoanei M in loc de N inainte de consoanele B sau P

Exemple: IMPOBOBESTE, IMBRACAT, IMBECIL, IMPLETIT ETC.

Cu placere happy

| biacris24 explică (pentru NecroIonutz):

Multumesc domnule dar stiti de ce eu nu scriu bine va asigur eu ca in 4 ani nu usor sa vorbesti o limba.Din pacate eu stiu la perfectie Spaniola

| KatyyLWA a răspuns:

Cum sa-ti facem un scenariu? Te putem ajuta cu nume, dar scenariu?!

| peticel20 a răspuns:

Cred ca nu stii ce inseamna cuvantul "inspiratie" daca ceri idei :

INSPIRÁȚIE ~i f. 1) (în opoziție cu expirație) Fază a respirației constând în introducerea aerului în plămâni; inhalare a aerului în plămâni. 2) Stare psihică ce contribuie în cel mai înalt grad la crearea unor bunuri spirituale; forță lăuntrică creatoare; avânt. 3) Idee apărută spontan în conștiință. [G.-D. inspirației] /

| NecroIonutz a răspuns:

Biacris24 explică (pentru Inemes):
Pai carate tu nici macar nu sti sa razpunzi si ma mai ei si la misto :*

Deci... sa incepem:
1. PUNE MANA PE O CARTE DE GRAMATICA SI ORTOGRAFIE A LIMBII ROMANE!
2. Lasa scenariile ca mi-e mila de ce-ar putea iesi din mintile voastre "luminate" (tu si prietenele tale)
3. PUNE MANA PE O CARTE DE GRAMATICA SI ORTOGRAFIE A LIMBII ROMANE!
4. Invata sa scrii corect in limba NATALA (si daca nu esti romanca, invata limba tarii in care traiesti)
5. PUNE MANA PE O CARTE DE GRAMATICA SI ORTOGRAFIE A LIMBII ROMANE!

Uite, pentru ca sunt un baiat bun, o sa te ajut sa-ti corectez propozitia de mai sus:

Pai CARA-TE, tu nici macar nu STII sa raSpunzi si ma mai IEI si la misto.
cara-te --> pe tine TE CARA
stii --> forma conjugata a verbului a STI la timpul prezent persoana a doua singular
raspunzi --> incorect scris razpunzi
IEI -> conjugarea verbului A LUA la persoana a treia singular, in timp ce EI ---> pronume personal, persoana a treia plural.

biacris24 explică (pentru Inemes):
Esti o idioata INBECILA.

imbecila --> gramatica limbii romane obliga la folosirea consoanei M in loc de N inainte de consoanele B sau P

Exemple: IMPOBOBESTE, IMBRACAT, IMBECIL, IMPLETIT ETC.

Cu placere happy