| Butterfly0103 a întrebat:

Buna, caut filme cu psihopati care intra in casa si le place sa urmărească pe persoana din casa, gen the resident, the ocupant... sau cu chiriași care sunt urmăriți de proprietari. Multumesc!

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Penthouse North (2013), Cry of the Owl (2009), Ratter (2015), Don't Breathe (2016), Shut In (2015), Bad Samaritan (2018), A Quiet Place (2018/2020), Funny Games, P2 (2007) In Darkness (2018)...

| Apokales a răspuns:

Cat de bolnav sa fi sa cauti asa ceva...
Poftim cateva idei: My friend Dahmer 2017 si Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile 2019, acestea nu-s filme violente, dar sunt cazuri inspirate din realitate, biografii ale celor mai celebri psihopati. Dahmer este un criminal in serie, canibal, necrofil si gay, alcoolic... si lista continua pe cand Ted Bundy (din filmul Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile) este unul dintre cei mai prolifici criminali in serie, un mare psihopat el si-a sustinut propriul caz, fiind un student la drept daca nu ma insel, primul caz din America televizat, oamenii au stat cu ochii in TV urmarind cu sufletul la gura acest caz, el a fost omorat in scaunul electric si s-au deschis sampanii pentru acest eveniment.
De asemenea iti recomand si documentarele de pe YouTube cu acestia, sunt geniale:
https://www.youtube.com/watch?v=Xe5OixqeLVw
https://www.youtube.com/watch?v=_jttAd4iMUk

| Apokales a răspuns (pentru Apokales):

Si Zodiac 2007, un caz nerezolvat la vremea aceea, anii 60'-70'.

| JicaContra a răspuns:

The Invisible Man
buget redus, actori necunoscuti, DAR CHIAR REUSESC SA ITI TRANSMITA... SENTIMENTUL
https://www.imdb.com/title/tt1051906/

| blackno1 a răspuns:

Resolution 2012, Hush 2016

| Croakie a răspuns:

The Call este filmul pe care il cauti.
Este vorba despre o adolescenta care este dadaca pentru 2 copii, insa in casa cu ei mai este un criminal in serie care doreste sa i omoare pe rand. Merita laughing