| AdinaElenaC a întrebat:

Caut un film despre o fata tanara care se indragosteste de un barbat mai in varsta ca ea. Acesta moare dar continua sa ii trimita mesaje de pe lumea cealalta pana cand aceasta ii raspunde la mesaj cu un cod, ceea ce insemna ca ea vrea sa opreasca mesajele. Ea era pictor sau fotograf... ceva cu o galerie de arta.
Multumesc mult!

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Parcă ceva din descrierea ta îmi amintește de filmul The Correspondence/ La corrispondenza (2016) cu Jeremy Irons.

O să-ți las și un link cu trailerul filmului, iar o descriere mai amănunțită o vei găsi probabil pe Wikipedia, dacă o cauți.

http://youtu.be/fle5J8wVY3c

| StefanQuizzer a răspuns:

Enigma Otiliei