| ChristinaO a întrebat:

caut un film mai vechi cu Hugh Grant, in care acesta era fiul unui viticultor(care era si in armata sau ceva de genul). acesta(fiul) care era si el pe undeva prin armata, pentru a se pune bine cu nemtii ii duce la crama tatalui sau si ii omeneste.in final, si el si tatal sau sunt ruinati de nemti.mentionez ca fiul era si un pierde-vara cu acte in regula.aceasta este povestea in mare, nu o stiu exact pentru ca mi-a fost povestita de cineva care a vazut filmul cu muult timp in urma si nu-si mai aminteste totul.am cautat pe mai multe site-uri filmografia lui Hugh dar multe filme nu aveau nici descriere nici postere iar cele care aveau, nu erau ceea ce cautam eu.multumesc(dau funda pentru.raspunsul corect).

1 răspuns:
| mirzabah a răspuns:

Copilu? pentru asta exista site-ul IMDB, intri pe el si tastezi HUGH GRANT, apoi iti apare tot ce vrei despre el, inclusiv filmele sale...ha ha, ha, nimic mai simplu.Si,ai auzit de GOOGLE? Acolo cauti tot ce vrei tu.Bafta!"Price for Peace" cred ca asta e numele filmului cautat de tine.