| AlexxandraAa a întrebat:

cine imi da si mie rezumatul de la Twilight -Breaking Dawn 2? Fundapuppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| TεaсhMεHoωToDomε a răspuns:

In mult asteptata continuare a blockbuster-ului Twilight Saga, proaspatul mariaj al Bellei Swan (Kristen Stewart) si al vampirului Edward Cullen (Robert Pattinson) este umbrit de o serie de tradari si ghinioane care ameninta sa le distruga fericirea.
Dupa nunta lor, Bella si Edward calatoresc spre Rio de Janeiro pentru luna de miere, unde se lasa in sfarsit prada pasiunii. Bella descopera curand ca este insarcinata, si in timpul unei nasteri aproape fatale, Edward ii implineste intr-un final dorinta de a deveni nemuritoare.
Dar venirea pe lume a remarcabilei lor fetite, Renesmee, pune in miscare un lant de evenimente care ii monteaza pe membrii familiei Cullen si pe aliatii lor impotriva Volturilor, infricosatorul consiliu al liderilor vampirilor, pregatind astfel terenul unei lupte crancene.
Povestea plina de suspans si profund romantism din Breaking Dawn continua linia epica a fanteziei supranaturale si a iubirii pasionale care au facut din seria Twilight un fenomen la nivel mondial.
In proces de productie. Lansarea din Statele Unite prin Summit Entertainment: 18 noiembrie 2011 si 16 noiembrie

2 răspunsuri:
| Sabìŋaaa a răspuns:

Buna. In prima parte se casatoreste cu iubirea vietii ei, Edward si se duc in luna de miere pe insula Esme. Acolo intretin relatii sexuale si ea descopera ca este insarcinata, o sarcina foarte avansata. Nimeni din familia Cullen nu stia ca asa ceva este posibil asa ca vor sa scoata "chestia" din Bella. Dar ea apeleaza la Rosalie si asa nimeni nu se poate atinge de micul Edward ce il purta in pantec.In a doua, sarcina a tot crescut iar cand copilul a sfasiat`o ca sa poata iesi afara din ea [este fetita, deci se inselase cu prvire la asta, numele ei fiind Renesmee] Edward ii infinge in inima o seringa din otel cu veninul lui si asa Bella se transforma in vampir. love struck Jacob se indragosteste in mod deosebit de Renesmee, cum fac varcolacii dar pe Bella nu o deranjeaza acest lucru prea mult. Volturi se hotarasc sa vina sa o ucida pe Renesmee si familia crezand ca este un copil nemuritor. Dar ea este de fapt jumatate vampir-jumatate om. Cu ajutorul varcolacilor, a mai multor vampiri si a Bellei care si-a descoperit noua putere [un scut cu care isi proteja doar mintea e] i-au facut pe Volturi sa se intoarca inapoi in Italia. Sper ca te-am ajutathee hee

| Insomnii a răspuns:

Eu te-as sfatui sa citesti cartea caci de fapt sunt 3 parti prima parte o povesteste bella, a doua jacob si a treia iarasi bella.
dar poti sa vezi aici un rezumat al cartii http://ro.wikipedia.org/wiki/Zori_de_zi_(roman).

dai funda :o3