| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac sa se vada scrisul de la subtitrare mai mare la un film? Intelegeti ce vreau sa zic?

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Depinde de program.
Cel mai bine downloadeaza Bs player - www.bsplayer.com
Si maresti subtitrarea usor: apesi ctrl si + parca; sau ai un + in meniu!
Si un alt avantaj este ca iti cauta automat subtitrarea pe net cand pornesti filmul.

3 răspunsuri:
| Vanyum a răspuns:

Pai daca folosesti BSplayer apesi pur si simplu ctrl si + daca vrei sa o maresti si daca vrei sa o micsorezi ctrl si -

| Luy a răspuns:

Pei depinde cu ce program il deschizi. Daca-l deschizi cu VLC te duci la unelte sau tools daca e in engleza si dai la preferinte la subtitluri si ods si alegi de acolo marimea:mai mic,mic,normal,mare, mai mare(la dimensiune font), de acolo poti sa schimbi si culoarea si mai multe.O seara buna!

| flor1ana a răspuns:

Intra la setarile subtitrarii sau setarile generale si cauta "font"-ul, aia e marirea subtitrarii.