| LostInHell55 a întrebat:

Da-ti-mi va rog un anime care sa aiba foarte putine episoade, un singur sezon si sa fie tradus in limba romana!happy orice gen!+site big grin

7 răspunsuri:
| Yukidaruma a răspuns:

Http://anime.kage.ro/anime/hellsing/

Are 13 episoade, un anime mai scurt si mai frumos nu stiu.

De curand a aparut si Hellsing Ultimate, nu este chiar sezon 2, ci o noua serie ca la Naruto si Naruto Shippuden, daca o sa-ti placa.

| zdrentis a răspuns (pentru Yukidaruma):

Am vazut Hellsing Ultimate de 2 ori e misto rau merita vazut

| irbis a răspuns:

Anime cu putine episoade sunt Black Rock Shooter, Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai, Ozma, C, Fractale, Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan, Katte ni Kaizou.
Astea toate au sub 12 ep, insa nu garantez ca sunt si subtitrate in romana.

| DianneKrieger a răspuns:

Rainbow: Nisha Rokubō no Shichinin (26 episoade)

http://www.peteava.ro/......0x720-x264

| Sirzechs a răspuns:

KissxSis
Highschool of the dead
Kampfer
Hidan no aria
Kanokon
Ca sa urmaresti in romana scrii pe google numele animului ep si apoi scrii rosub
Funda?

| zdrentis a răspuns (pentru Sirzechs):

Hidan no aria eu nu stiu sa il gasesc bun, il gasesc pe numai un site si are doar trilulilu si VK pe trilulilu nu merge deloc si pe VK vocea si subtitrarea este mai inainte de ex incepe sa dea din gura dar nu se aude nimic numai peste 2 3 sec e prost pus si sunetu