| bybybubu a întrebat:

De cate zile tot caut un film destul de vechi, daca m-ati putea ajuta v-as ramane indatorata. Daca imi aduc aminte bine, era vorba de o femeie care intra la inchisoare iar protectia copilului ii ia cei 3 (sau poate 2) copii. Dupa ce iese de la inchisoare incepe cautarea lor sau ceva de genu. Stiu ca abia pe la finalul filmului isi gaseste copii. E un film american, a fost difuzat pe Pro tv undeva pe la inceputul anilor 2000, 2005-2006 cam asa. Credeti ca mi-ai putea spune numele?

2 răspunsuri:
| Uxellodunon a răspuns:

E cumva "Double Jeopardy"?
In romana ii zice "Evadata"
Joaca in el si Tommy Lee Jones

| bybybubu explică (pentru Uxellodunon):

Nu este acesta, in filmul pe care il caut avea doi sau trei copi care i-au fost luati de asistentii sociali sau ceva de genu, iar un baiat ii moare intr-un accident de masina.