| 1123152525 a întrebat:

Buna!
Deci eu ca copil (12 ani ) am voie sa intru ca cativa prieteni la cinema fara parintii?
Dar filmul Hansel si Gretel vanatori de vrajitoare care este limita de varsta la care pot sa intru?

Răspuns Câştigător
| elysi a răspuns:

Da, limita e de 15 ani. Daca poti intra depinde numai de cel care iti vinde biletul, daca vrea sa faca exceptie de la regula sau nu. Totusi la Cinema City, unde merg eu de obicei nu te lasa sub nicio forma la un astfel de film daca nu demonstrezi ca ai 15 ani sau daca nu pui pe cineva mai mare sa ia bilet pentru tine (si asta ar fi o idee).

6 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Da aveti voie, insa doar la filmele pentru varsta voastra. Hansel si Gretel este actiune/horror deci probabil este interzis sub 15 ani.

| Okami23 a răspuns:

Filmul asta e interzis sub 15 deci nu o sa puteti decat cu un adult

| ĦαvɘƑȕη a răspuns:

Nu cred ca te intreaba. sunt din Braila si la Cinema City cand am fost la ultima parte din Twilight cu prietenele/prietenii nu ne-au intrebat. Bafta! si eu vreau sa ma duc la cinema la filmul astawinking

| 1123152525 explică (pentru ĦαvɘƑȕη):

Dar parinti vs bunici? ce varsta este?

| ĦαvɘƑȕη a răspuns (pentru 1123152525):

Nu te intreaba cati ani ai. nu stii ca BANII CONTEAZA?!

| denidulcik a răspuns:

Da,poti si daca iti iei carnetul de note, poti demonstra ca esti studenta si ti se face reducere la biletul de film