| elynutzu a întrebat:

Era un film despre un jaf, cu o tenta de comedie neagra. Niste domni planuiesc sa jefuiasca o banca pornind din subsolul unei case in care sta unul dintre ei cu chirie. Ce imi mai amintesc din el e ca mai mureau din banda de hoti, omorati de ceilalti din banca si erau aruncati de pe un pod intr-un vapor ce transporta gunoaie noaptea.
Sper ca sunt destule detalii. Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| SERIALS a răspuns:

The Ladykillers (SUA, 2004)

| elynutzu explică (pentru SERIALS):

Mersi muuuult! :*

3 răspunsuri:
| elynutzu explică:

Decat sa raspunzi sa te aflii in treaba mai bine dispari. mersiwinking

| SERIALS a răspuns:

Da, da, anul trecut l-am vazut, dar nu imi amintesc denumirea. Tin minte cum tipii trebuiau sa faca o gaura in subsolul la o casa a une batrane, iar la final baba duce banii si-i doneaza la biserica.