| Sakura13574 a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva niste animeuri bune pe care le-as putea viziona?

7 răspunsuri:
| Deleb a răspuns:

Depinde, anime-uri mai scurte mai lungi?
Inuyasha (167ep s1 + 25ep s2), dar e genial parerea mea.
Toradora (25ep) e foarte cute relatia celor 2 si povestea in general.
Kaichou wa maid-sama (cine nu si-ar dori un Usui?) uite-te si o sa iti dai seama.
Si ceva horror, dar nu asa rau. Gakkou no kaidan.

| crytical a răspuns:

Unu singur trebuie vizionat, Death Note.
Nu e altul mai bun.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Naruto, Naruto Shippuden, Suiri no Kizuna (Spiral), Jigoku Shoujo (Hell Girl), Gakkō no Kaidan (Ghost Stories), Kaleido Star

| AnaMariaJRock a răspuns:

Buna happy

Shigatsu wa Kimi no Uso(22 episoade, genuri: muzica, drama, romantic, scoala)
Kiseijuu: Sei no Kakuritsu(24 episoade, genuri: horror, actiune, drama, psihologic, sf)
Baby Steps(25 episoade, genuri: sport, romantic, scoala)
Haikyuu!(25 episoade, genuri: sport, comedie, scoala, drama)
Itazura na Kiss(25 episoade, genuri: comedie, romantic)
Beck(26 episoade, genuri: muzica, romantic, drama)
Death Note(37 episoade, genuri: mister, supernatural, politist, psihologic)
Beelzebub(60 episoade, genuri: comedie, actiune, demoni, supernatural, scoala)
Hikaru no Go(75 episoade, genuri: comedie, joc, supernatural)

Sper ca te-am ajutat. ^^

| Justaskme a răspuns:

Fullmetal Alchemist, e multa actiune si momente amuzante. Death Note, animeul asta iti pune mintea la contributie laughing.Ao no exorcist este cu multa actiune si cu putina drama. Daca iti place drama iti recomand Clannad si Clannad After Story. Hmmmm, daca iti plac animeurile mai SF iti recomand SAO(Sword Art Online) si Mahou Sensou.

| Sakura13574 explică (pentru Justaskme):

Am vazut deja SAO si Mahou Sensou

| Justaskme a răspuns (pentru Sakura13574):

Bravolaughing