| Alysik a întrebat:

Salutare la toti! happy Imi place foarte mult istoria, mai ales cea antica. As dori sa imi spuneti cateva filme cu asa ceva [Roma Antica, Grecia Antica si Egiptul Antic]. Funda cel mai bun raspuns! happy

Răspuns Câştigător
| zamolczezingri31 a răspuns:

Filme:1- Spartacus, 2-Attila, 3-Cleopatra, 4-Dacii, 5-Columna,6-Burebista,7-Nefertiti,8-Troia,9-Romulus si Remus, 10-Ultima Legiune, 11-Gladiatorul, 12-Alexandru Macedon, 13-Iskander, 14-Eroii de la Termopile, 15-Hercule, 16-Xena, printésa razboinica, 17-Antoniu si Cleopatra, 18-Mesalina, 19-Nero, 20-Caligula, 21-Odiseea,22-Iliada,23-Nemuritorii,razboiul zeilor, etc.Din pacate nu cunosc link-urile lor, dar poti intra pe motoarele de cautare Bing sau Google si sa scrii aceste titluri de filme.De asemenea poti studia cartile: Dromichetes,Fata de la Suza,Spartacus,Iskander,Alexandru,Macedon,Pericle,Exchil-Sofocle-Euripide, Aristofan, etc. Sper sa iti ajute, iar daca mai vrei detalii despre Istoria Antica, scrie-mi.

| Alysik explică (pentru zamolczezingri31):

Multumesc! happy

| zamolczezingri31 a răspuns (pentru Alysik):

Pentru putin! Te mai astept.La multi ani!

5 răspunsuri:
| zoeZoe a răspuns:

Serialul Roma, Gladiatorul si Spartacus( asta e mai vechi)

| servicestorepc a răspuns:

Caligula:d