| Smile1234561997 a întrebat:

Imi recomanda si mie cateva filme mai noi (dupa 2010) fin categoria "comedii romantice " de pe Netflix! Imi plac foarte mult filmele romantice. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| devilshelp a răspuns:

Pai avem asa (majoritatea sunt populare deci nu m-ar surprinde daca le-ai vazut):
-Elite. Am vazut primul sezon si din cate am auzit a aparut si al doilea
-Degrassi. E unul dintre preferatele mele. Abordeaza foarte multe teme, are comedie, dragoste si episoade de 20 de minute, l-am adorat
-Greenhouse Academy. Nu prea are comedie din cate imi amintesc, dar mi-a placut mult
-On My Block. E cu adolescenti si se concentreaza pe problemele acelei varste (dragoste, prietenie etc) amestecate cu putina actiune. Si asta mi-a placut foarte mult
-The Society. Tot cu adolescenti, are de toate, e printre preferatele mele, merita vazut
-Legacies. Serialul meu preferat, il ador, daca vrei sa te apuci de vreunul pune-l pe asta in topul listei pentru ca merita. Are si comedie, are si dragoste si actiune. Il iubesc
-Baby. Asta e un serial italienesc bazat pe fapte reale. Te las sa te uiti la trailer sa te decizi daca vrei sa il vezi pentru ca unora le place, altora nu

8 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Murder Mistery

| devilshelp a răspuns:

Pai eu am Netflix si o sa iti zic cateva titluri care par mai interesante sau le-am vazut si mi-au placut
-Cabina de saruturi daca nu l-ai vazut e printre preferatele mele
-O fata pe cinste e mai mult despre prietenie, dar la comedie sta bine
-Un schimb regal e iarasi printre preferatele mele cu tematica de Craciun
-Intalnire perfecta, dar am sentimente mixte pentru ca ma asteptam la ceva mai mult de la final
-Fata inalta, din nou sentimente mixte, nu prea a fost genul meu, dar daca iti plac filmele cu adolescenti merita vazut
-Ultima noastra vara, mi-a placut super mult si are si actori frumosi daca stii ce zic laughing

| Smile1234561997 explică (pentru devilshelp):

Le-am vazut pe toate astea! Multumesc! Imi plac cele cu adoslescentinsinpovestile lor de dragoste.

| devilshelp a răspuns (pentru Smile1234561997):

Daca vrei iti recomand cateva seriale tot cu adolescenti

| Smile1234561997 explică (pentru devilshelp):

Te rog!

| Smile1234561997 explică (pentru devilshelp):

Poti sa imi mai lasi si altele... de dragoste.

| devilshelp a răspuns (pentru Smile1234561997):

Stai asa ca eu am raspuns de ieri si nu aparent nu a fost postat
Elite - am vazut primul sezon si a fost ok, nu m-a impresionat cine stie ce, dar e cu adolescenti si are si putina dragoste, nu foarte multa
Love Alarm - e primul si ultimul serial corean/japonez (nu ii pot distinge, scuze) pe care l-am vazut. dupa titlu iti dai seama ca e de dragoste, adica doar pe asta e focuseaza deci cred ca ti-ar placea
Degrassi - e tot cu adolescenti, e printre preferatele mele pentru ca abordeaza multe teme, nu doar dragostea. plus ca episoadele au doar 20 de minute
Greenhouse Academy - e un "love triangle" acolo, chiar daca nu se concentreaza foarte mult pe chestia asta
The Society - printre preferatele mele, are si actiune, si dragoste si putina comedie si mister
On My Block - asta e tipul ala de serial la care te uiti pentru ca te tine acolo, chiar daca nu are un plot revolutionar, merita incercat
Legacies - serialul meu preferat, mai ales daca iti plac alea cu vampiri, varcolaci, vrajitoare etc. si stai linistita, e dragoste, e comedie, actiune, de toate. chiar ti-l recomand!

| devilshelp a răspuns (pentru Smile1234561997):

Mdaaa, acum realizai ca de fapt s-a postat si i-ai dat funda, dar nu conteaza. pe langa cele pe care le-am spus acolo mai e si Love Alarm

| devilshelp a răspuns (pentru Smile1234561997):

Pai avem asa (majoritatea sunt populare deci nu m-ar surprinde daca le-ai vazut):
-Elite. Am vazut primul sezon si din cate am auzit a aparut si al doilea
-Degrassi. E unul dintre preferatele mele. Abordeaza foarte multe teme, are comedie, dragoste si episoade de 20 de minute, l-am adorat
-Greenhouse Academy. Nu prea are comedie din cate imi amintesc, dar mi-a placut mult
-On My Block. E cu adolescenti si se concentreaza pe problemele acelei varste (dragoste, prietenie etc) amestecate cu putina actiune. Si asta mi-a placut foarte mult
-The Society. Tot cu adolescenti, are de toate, e printre preferatele mele, merita vazut
-Legacies. Serialul meu preferat, il ador, daca vrei sa te apuci de vreunul pune-l pe asta in topul listei pentru ca merita. Are si comedie, are si dragoste si actiune. Il iubesc
-Baby. Asta e un serial italienesc bazat pe fapte reale. Te las sa te uiti la trailer sa te decizi daca vrei sa il vezi pentru ca unora le place, altora nu