| KeepBreathing a întrebat:

Îmi storc creierii de ceva timp să-mi amintesc cum se numea o telenovelă, care a fost difuzată pe pro 2 (când postul încă se numea acasă tv), în care avea rol principal o actriță roșcată. Nu mai țin minte dacă era o telenovelă turcească sau nu, dar știu sigur că era de dragoste și multă lume era în extaz în legătură cu(,) cuplul pe care îl formau în film personajul actriței respective și personajul unui actor despre care nu-mi aduc aminte nimic happy.
Știu că e ca și cum aș căuta acul în carul cu fân, dar mă gândesc că nu sunt sute de telenovele care au în rolul principal feminin o actriță roșcată. Deci, știe cineva?
Dau fundă, mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| telenovelistasiempre a răspuns:

Acestea sunt telenovele si serialele turcesti cu protagoniste roscate difuzate pe vremea cand Pro 2 inca se numea AcasaTV:
- Inger Salbatic (Muñeca Brava cu Natalia Oreiro si Facundo Arana);
- Kachorra, Micuta Impostoare (Kachorra cu Natalia Oreiro si Pablo Rago);
- Razbunarea (La Venganza cu Gaby Spanic si Jose Angel Llamas);
- Amor Real (Amor Real cu Adela Noriega si Fernando Colunga);
- Rebelde (Rebelde cu Anahi, Dulce Maria, Maite Perroni, Poncho Herrera, Chris Uckerman, Christian Chavez), am pus-o pentru ca la un moment dat Roberta va fi roscata, desi nu stiu ce sa zic;
- Pasiune (Pasion cu Susana Gonzalez si Fernando Colunga);
- Focul Iubirii (Fuego en La Sangre cu Adela Noriega, Eduardo Yáñez, Elizabeth Alvarez, Jorge Salinas, Nora Salinas si Pablo Montero);
- Pretul Dragostei (Kiralık Aşk cu Elçin Sangu si Barış Arduç), singurul serial turcesc cu protagonista roscata difuzat de Acasa.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pierdere de timp telenovelele de pe acasa tv sau pro 2

| KeepBreathing explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu ti-am cerut părerea în legătură cu telenovelele, am intrebat doar dacă știi cum se numește cea despre care am scris mai sus. Știi, răspunzi, nu știi, vezi-ti de treabă, nu dai așa un răspuns de niciun folos doar pentru a primi puncte.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Până la urmă, l-ai găsit?
Vezi si Ruby (2004), unde actrița era roșcată.