| Flavia10835 a întrebat:

Buna lume! Am citit de curand primul volum din seria" Fortele raului absout "(Invocarea) de Kelley Armstrong si am cautat filmul, n-am gasit nimic concret decat un trailer uitat de vreo 7 ani. Daca sunteti mai informati va rog sa imi spuneti si mie daca mai apare filmul sau ceva mi-ar placea foarte mult. Multumesc!

1 răspuns:
| Raven a răspuns:

Ce-ai văzut tu era fan-made, nu trailer pentru un film real. Așa cum de ani de zile circulă pe net liste cu distribuția de vis pentru film.
Pe goodreads, la secțiunea Întrebări, apare acest răspuns:
''Kelley has not optioned the books to become TV or film, so there is nothing in the immediate future.''
Ceea ce înseamnă că nu a semnat cu nimeni (studio, companie de producție filme) pentru adaptarea cărților, nu a cedat drepturile de autor pentru realizarea unui scenariu.