| đɾεαmεɾ a întrebat:

Buna lume! As vrea si eu un anime cu puteri supra naturale, dar sa fie mai nou..ms anticipat-FUNDA-

Răspuns Câştigător
| Dash a răspuns:

-HellSing
-Fairy Tail
-07-Ghost
-11Eyes
-Bleach
-Dragon Ball (Z, GT, Kai)
-Ga-Rei Zero
-Zero no Tsukaima
-Hunter X Hunter
-Naruto Shippuusen
-D.Gary Man
-Ao no Exorcist
-Afro Samurai
-Basilik
-Toriko
-Gurren Lagann
-Soul Eater
-Full Metal Alchemist
-Shakugan no Shana
-Claymore
-One Piece
-Needless
-Darker than Black
-Wolf's Rain
-Fate/stay Night
-Heroic Age
-Witchblade

8 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Anime cu puteri supranaturalelaughing? Eventual personajele din anime sa aiba puteri, nu anime-ul in sinelaughing
Doamne cati analfabeti avem in Romania.

| Иαяʋтσ a răspuns:

Zetman,Ao no exorcis

| iYuuki a răspuns:

Hiiro no Kakera si Brave 10 au aparut de curand. Le gasesti pe peteava in romana.

| armanu a răspuns:

Vezi aici, sunt o multime de anime-uri, toate subtitrate in romana. www.animekage.com

| AdyRo98 a răspuns:

Gasesti pe animekage ceti poftezte inima
sau fara iadului e pe animax

| infamy a răspuns:

•Pai unul din animele mele pereferate este Full metal alchemist si -''- brotherhood ( este mai vechi dar este unul din cele mai bune anime).
•Ao no exorcitist
•D.Gray-man
•Soul eater
•Katekyo hitman reborn
•Beelzebub
•Avatar
•THe legend of Korra
•Toriko

| SakuraSasuke a răspuns:

D-gray Man,Naruto, Bleach, Ynuiasha, Kiddy Grade, Tokyo Mew Mew.Nu stiu daca sunt noi. sper sa iti placa.

| MariaxDAndra a răspuns:

Pai sunt multe aparute vara asta. Dakara Boku Wa, H ga decinai este cu actiune dar e si un pic ecchi. E vorba despre o fata care vine dintr-o lume unde este numita " Doamna cu Coasa" adica un fel de zeu al mortii. Ea poate vedea cand va murii o persoana.Mai nou care-mi place e Sword Art Online unde este vorba de un joc virtual in care personajele sunt blocate si fortate sa supravietuiasca sau Accel World tot cu un joc virtual. Dar numai stau sa explic. Alte sugestii ar mai fii:
Oda Nobuna Yabou
La storia della Arcana Famiglia
Kokoro Connect( in anime-ul asta personajele fac schimb de corpuri)