| MihaelaSiEu a întrebat:

Ma poate ajuta cineva?
Zilele trecute mi-am amintit de un film vazut acum cativa ani despre un batranel alb, care isi deschide o biblioteca/mai precis o librarie intr-un cartier saracacios si rau famat de negri. El isi dorea la inceput sa demonstreze ca si aici pot fi vandute niste carti, dar pana la urma descopera ca multi dintre copiii de la scoala din apropiere nici macar nu stiau sa citeasca, asa ca devine un fel de profesor pentru ei.
Din pacate nu-mi mai amintesc numele filmului si mi-as dori tare mult sa-l revad! Ajutor?!

Merci! (*dau funda!)

Răspuns Câştigător
| napoleon16 a răspuns:

Buna Lavinia, scuze ca nu tiam mai scris de atata vreme dar am avut ceva treaba.dar acum as vrea sa te ajut in leg cu filmul acela... spune-ai ca vrei sa stii cum se numeste. THE READING ROOM si actorul este james earl jones. Ma bucur ca te-am ajutat si poate vb pe mess. sa tinem legatura! o zi buna... Multumesc! Razvan

5 răspunsuri:
| napoleon16 a răspuns:

Da filmu ala imi place si mie... este vorba este un batranel care i-a murit nevasta si sia propus sa deschida o librie in memoria sotiei sale cumva? si apropo filmul asta nu se gaseste nicaieri pe program de download Ca am incercat si eu sa il caut dar nu l-am gasit crying

| MihaelaSiEu explică (pentru napoleon16):

Scz de marea (intr-adevar "marea") intarziere nu am prea mai intrat pe-aici. Da, exact despre filmul ala e vorba si nu-i problema ca nu-i de downloadat, dar macar sa stiu cum se numeste poate vreodata...cine stie in vreun cinema, magazin sau chiar pe net, mai ales ca acum a aparut ocazia abonamentelor online pentru vizualizat filme. Din pacate...inca nu am descoperit cum se numeste. Imi place atat de mult atmosfera din filmul acela, sper sa aflu (vreodata). Tu ai mai aflat ceva?

| napoleon16 a răspuns (pentru MihaelaSiEu):

Din pacate nu am mai aflat mai nimic! Dar sa stii ca filmul ala care care zici este un film englezesc si se gaseste foarte foarte greu sau chiar deloc! Oricum iti urez bafta sa il gasesti.Te pup si as dori sa imi dai si mie daca nu cer prea mult un id de mess poate ne cunoastem mai bine... miar place sa stam de vorba... pup si astept raspunsul tau. Razvan Victor

| napoleon16 a răspuns (pentru napoleon16):

Buna Lavinia, scuze ca nu tiam mai scris de atata vreme dar am avut ceva treaba.dar acum as vrea sa te ajut in leg cu filmul acela... spune-ai ca vrei sa stii cum se numeste. THE READING ROOM si actorul este james earl jones. Ma bucur ca te-am ajutat si poate vb pe mess. sa tinem legatura! o zi buna... Multumesc! Razvan

| MihaelaSiEu explică:

Daaa, asta e! Super! Mersi!

Cat despre mess, te caut cand voi incepe sa frecventez din nou messengerul. Acum mi-am cam luat o vacanta!

Concediu placut si tie in continuare happy!

| napoleon16 a răspuns (pentru MihaelaSiEu):

As vrea sa te rog sa imi dai si mie site
sau ceva sa il downloadez ca nu l-am mai vazut de 2-3 ani si as vrea sa il revad. raman dator! pup...