| andina a întrebat:

Mai stie cineva cum se numea serialul ala vechi, se difuza pe tvr parca, era vorba despre o familie care salva animale,aveau o masina de teren alba vopsita zebra, peisajul era mai safari, ceva de felul asta...nu mai stiu exact...era american sau britanic serialul, si aparuse prin anii '80 dar de vazut l-am vazut prin '90. ii suna cuiva cunoscut?

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

"Daktari"
Serialul Daktari ("doctor", in limba swahili), realizat de americani intre 1966-1969, a delectat românii cu povestea doctorului Marsh Tracy, care traia intr-o rezervatie africana, Wameru, in realitate un parc safari din L.A. si trata animalele suferinde avind parte, totodata, impreuna cu fiica sa si citeva ajutoare, de tot felul de aventuri de jungla. Sarea si piperul il constituiau leul sasiu Clarence - protagonist, cu citiva ani inainte, al unui film artistic care a pus bazele serialului - si cimpanzeul Judy.
Judy era atit de nabadaioasa incit a trebuit sa i se scoata citiva dinti pentru a nu mai rani actorii.
http://www.cinemarx.ro/filme/Daktari-Daktari-424813.html
http://www.ovguide.com/tv/daktari.htm

| andina explică (pentru zdrangoi):

Mersi frumosbig grin cat m-am chinuit...

1 răspuns: