| Adry05 a întrebat:

Bună!
Recomandaţi-mi nişte drame cu adolescenţi. De preferat, fără sau cu cât mai puţin erotism.
Mulţumesc anticipat!

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi filmul "Poziția copilului".
Pa, pa.

| valentingb a răspuns:

Ai grija, asta chiar e o drama! Titanic e slab in comparatie.Filmul se numeste A walk to remember. Este o versiune similara, japoneza : Koizora.

| Adry05 explică (pentru valentingb):

Mi-ai putea face un scurt rezumat? happy M-am uitat la trailer dar nu am înţeles nimic.

| valentingb a răspuns (pentru Adry05):

In A walk to remember, o fata ( personajul a fost construit in asa fel incat sa se potriveasca(,) cu idealurile oricarui baiat, vei vedea) este foarte rece cu baiatul care o place. Pana la urma cedeaza, devin prieteni, apoi iubiti, si pana la urma se casatoresc, desi stiau ca peste doua luni ea... nu pot sa iti zic finalul, in asta consta toata drama.winking Filmul merita Oscarul, e foarte bun, nu e pierdere de vreme, te asigur.
Iar in Koizora, situatia e similara, doar ca un baiat "rau" se indragosteste de o fata, devine baiat cuminte, se pregatesc de casatorie, si brusc se desparte de ea si nu o mai baga in seama. Ea e distrusa, dar abia foarte tarziu afla motivul.

| B343 a răspuns:

A Walk to Remember
Water for Elephants
Titanic
La Vita e Bella (l-am revazut aseara si pot zice ca a meritat). big hug

| mihaelaaaaaaaea a răspuns:

A walk to remember nu are aproape deloc eroticwinking. poti vedea trailerul happy. Fundaa whistling?

| Juiceee a răspuns:

Daca vrei niste seriale, iti pot recomanda The O.C. si One Three Hill calduros! Serialele sunt cu adolescenti si sunt fantastice! Vizionare placuta!

| GirlonFire a răspuns:

Pe banii parintilor!rolling on the floor)

| AddeLinna a răspuns:

Raise your voice
http://www.cinemagia.ro/filme/raise-your-voice-fa-te-auzit-10102/
The Blind Side
http://www.cinemagia.ro/filme/the-blind-side-43943/
Bridge to Terabithia(nu e cu adolescenti dar e o drama foarte buna)
http://www.cinemagia.ro/......hia-17226/
10 Things I Hate About You( film cu adolescenti; nu se prea incadreaza in genul drama dar eu un film placut)
http://www.cinemagia.ro/......tine-1539/
Daca astea sunt bune mai ma uit si iti mai dau:D

| DotzeaM a răspuns:

Двойная жизнь Чарли Сан-Клауда
Кит
Спеши любить
Небо любви
acestea sunt filmele mele preferate..iti promit ca nu vei regreta privindu-lehappyFunda?happy