| June20 a întrebat:

Schiopatez la capitolul filme. Cam care ar fi filmele pe care ar trebui sa le vad pentru a avea o cultura cinematografica cat de cat? Stiu ca am de recuperat mult din urma. Imi plac filmele din care am ce sa invat, o idee, o perspectiva. Un final neprevazut etc. Nu imi plac sf-urile. Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Spune ce genuri iti plac si niste exemple de filme care ti-au placut.

| June20 explică (pentru Sn4k3):

Ce que le jour doit à la nuit, I origins, A beautiful mind, Tulip fever. Aceastea sunt drame/romantice. Nu ma deranjeaza sa incerc altceva

| Gabriel2424 a răspuns:

Shutter island, dead silence, orphan, the interstelar 2014, the house 1401, numarul 23, alpha, venom.

| Jigorugu a răspuns:

Western : Bunul Răul și Urâtul, polițist: Training day, Horror : The shinning, SF acțiune: Predator 1 și Terminator 2, Dramă: Gladiatorul, Romantic : Last november, Românesc: Filantropica, Thriller: Scarface etc