| Yassssss a întrebat:

Buna,știți cumva cum se
numește un serial difuzat pe cartoon network sau pe Jetix, nu mai știu sigur, acum câțiva ani.Era cu o femeie mai in vârsta,cu parul tuns scurt,și niște copii.Ei se aflau într-un oraș în care se întâmplă lucruri stranii, știu că în câteva a episoade a apărut o creatura plutitoare cu fața albă și o roba neagra.In alt episod a apărut o femeie care impietrea oamenii cu privrea, care era imbracata in călugărita.
Cam atât știu, mulțumesc

Răspuns Câştigător
| SG1995 a răspuns:

The Sarah Jane Aventures, și este seria este un spin off CBBC al celebrului serial SF britanic, Doctor Who.