| Mirrruna a întrebat:

Stiti niste animeuri in care actiunea sa fie plasata prin secolul al XIX-lea? Ar fi si mai bine daca este cu demoni, vampiri, alea alea. Sau ceva romantic. thinking Multumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Fullmetal alchemist e fix ce cauti tu

| ryuu a răspuns:

Hey!

Urmatoarele anime-uri sunt situate in sec 19 (sau perioada Meiji):
- Hakuouki (3 sez)
- Kuroshitsuji (2 sez)
- Rurouni Kenshin (a.k.a. Samurai X)
- Emma: A Victorian Romance (2 sez)
- Ikoku Meiro no Croisée
- A Little Princess Sara
- My Daddy Long Legs
- Romeo x Juliet

Urmatoarele anime-uri sunt situate in a doua jumatate a sec 18.
- Rose of Versailles
- Le Chevalier D'Eon
- Spice and Wolf (2 sez)

Iar urmatoarele sunt situate la inceputul sec 20.
- Dantalian no Shoka
- Gosick

Vizionare placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sunt multe...: Naruto Shippuden, One Piece, Inuyasha, Dragon Ball, in fine is multee uitate aici si alege ce iti place! Funda? http://www.animekage.com/ :D :)

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Http://www.animekage.com/

| Mirrruna explică (pentru anonim_4396):

Le'am vazut pe aproape toate din cele pe care le'ai enumerat si nu prea se incadreaza in cerintele mele. Multumesc oricum.

| LiamH a răspuns:

Devil May Cry
Break Blade
Densetsu no Yuusha no Densetsu
Elemental Gelade
Pandora Hearts
Romeo x Juliet
Black Cat
Chrome Shelled Regios

Nu-s chiar cum cauti tu. Dar sunt destul de asemanatoare. Cred ca o sa-ti placa. Sper ca te-am ajutat! Vizionare placuta!winking