| ĐємσиiquєΑиgєl a întrebat:

Ce animeuri cu vampiri stiti in afara de shiki, vampire knight, rosario vampire? sau cu demoni, varcolaci etc.

Răspuns Câştigător
| didi2802 a răspuns:

Cu demoni este Kuroshitsuji(preferatul meu,o comedie neagra,merita vazut),Claymore, Aoi no Exorcist, Inuyasha, Devil May Cry.Cu vampiri sunt Blood+,Black Blood Brothers,Trinity blood, Chibi Vampire (Karin), Vampire Hunter D, Blade, Vampire Wars, Blood: The Last Vampire.Cu varcolaci nu prea gasesti, ce-mi vine in minte este Wolf's Rain.
Sper ca te-am ajutat :*

| Ađřıαηηα a răspuns (pentru didi2802):

Ma bucur ca cineva inca mai are gusturi la anime-urile de calitatebatting eyelashes

8 răspunsuri:
| tenshi261 a răspuns:

Singurul care s-ar putea sa-ti placa este: hakuouki shinsengumi kitan. E supeer, pacat ca finalul nu-i asa de fericit: http://www.youtube.com/watch?v=DNQME1bZDqw

| Ađřıαηηα a răspuns (pentru tenshi261):

Asta e sezonul 3 din Hakuouki?

| Neku a răspuns:

1. Blood+
2. Trinity Blood
3. Rosario + Vampire
4. Vampire Knight
5. Vampire Princess Miyu
6. Blood: The last Vampire
7. Black Blood Brothers
8. Hellsing
9. Vampire
10. Vampire Doll
11. Vampire Vampire
12. Vampire Girl
13. Vampire Savior
14. Vampire Kiss
15. Vampire Kisses
16. Vampire Wing
17. Vampire Juujikai
18. Vampire Crisis
19. Vampire Delight
20. NIght Wlaker
21. Highschool of the dead
22. Vampire Fantasy
23. Yoake no vampire
24. My Boyfriend is a vampire
25. Chibi Vampire
26. Fortune Arterial

| rebeca21 a răspuns:

Death note big grin

| qpPuffyx a răspuns:

Diabolik lovers

| MariaDenisa0987 a răspuns:

Singurul cu vampiri care m-a impresionat la maxim este "Diabolik Lovers" este despre o fata pe nume shui care ajunge sa locuiască împreuna cu 6 vampiri ceea ce ayato no prea place dar ajunge sa o iubească.

Ia devine prada lor și sursa de hrana in care sa se hrănească cu sângele ei dar ce este cel mai frumos este ca ii bea sângele într-un mod "senzual"

In continuare Yui afla mai târziu ca ea este acolo ca "mireasa de sacrificiu" ea este un sacrificiu daca trăiește pana se face luna albastra cred ca nu mai știu ia este demnă sau ceva de genul dar apare mama lui ayato, kanato și laito care in urma cu ani ea a murit arsa și aruncată de la balcon de către laito și arsa de kanato

PS~eu zic ca merita vezi tu in continuare ce se întâmpla e superb crede-ma și personajele sunt foarte frumoase mai ales ayato care mam îndrăgostit de el?

După mine nota 10 cu felicitări și sper sa apăra sezonul 3 la el îl poți găsi subtitrat aici
Sezonul 1 http://manga-kids.com/category/anime-ro-sub/diabolik-lovers-ro-sub

Sezonul 2 http://manga-kids.com/......ood-ro-sub

| NathaliaXD a răspuns:

Ar cam fi the vampire diaries dar nu e anime e film. Insa este foarte tare si chiar merita vazut tongue.