| anonim_4396 a întrebat:

Știe cineva niște filme (sau seriale) cu părinți care divorțează sau\și adolosecenți cu probleme de comportament?

4 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Filme:As Cool As I Am (2013),LOL (2012),Boyhood (2014),What Maisie Knew (2012),American Pastoral (2016),Twelve (2010),Requiem For A Dream (2000),Short Term 12 (2013),White Girl (2016),The Descendants (2011)
Seriale:Gossip Girl, Love Child, 13 Reasons Why

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

The dark stranger (2015)

| Iunix a răspuns:

Legături bolnăvicioase : https://www.youtube.com/watch?v=KeMdxMjnacQ&t=0s

O secundă de viață :

Terminus Paradis : https://www.youtube.com/watch?v=LcJ7bOK7OnM&t=0s

O recomandare, câte lucruri se pot întâmpla într-o singură noapte în București. Filmul urmărește 4 povești :
1) 2 tipi care merg cu mașina și „vânează " oameni bogați care au băut și provoacă un accident intenționat cu aceștia ci ca să nu cheme poliția îi cer o sumă de bani cică pentru repararea mașinii, aceasta fiind o rablă.
2) O ceartă între 2 bătrâni singuri care nu mai au pe nimeni. O babă ce s-a certat cu tot blocu din cauza unor câini și un fost colonel. Nevasta îi reproșează colonelului că dacă nu ar fi silito să facă avort atunci nu ar mai fi fost singuri de nu știe nici naiba de ei și or să ajungă să moară singuri în casă.
3) Un om ( Firicel din Las Fierbinți ) care tot încearcă să i-a legătura cu prietena sa cu care s-a certat + o mulțime de piedici și un vânzător ( rocker ) la nonstop reticent cu țiganii ( interpretat de primarul din Las Fierbinți )
4) O prostituată (îi dublează vocea lu Tedi din „ Baftă Charlie " de pe Disney Channel ) care vrea să fugă de proxenetul ei cu un taxi, taximetristul ține la ea dar o trădează după aceea îi pare rău și o ajută. Toate acțiunile au o legătură cu un magazin, un nonstop mic, un chioșc. Filmul merită văzut. E cu multe probleme, nu asta ai cerut?
https://www.youtube.com/......tps?/watch

| wolfves a răspuns:

Capcana pentru parinti.
Nu e cu adolescenti cu probleme de comportant, ci cu doua fete cu parinti divortati : una e la mama, una la tata. Se intalnesc intr-o tabara, ele nu stiau una de alta, dar au vazut asemanarea.