| xBlueEyes a întrebat:

Am 13 ani si
acum 2 h am vazut The Ring. E super filmul doar ca are un minus: NU E INFRICOSATOR DELOC!
Am vazut si Sleepy Hollow cu Johnny Depp si mi s-a parut mai interesanta si povestea si actorii.

Am auzit de la multi prieteni ca The Grudge este cel mai infricosator. Despre ce este vorba pe scurt?

P.S.: Recomandati-mi alte filme horror

12 răspunsuri:
| Ionait a răspuns:

Seria Guinea Pig
Faces of Death
Audition
The Orphanage
Nosferatu
The Descent
Seria Hellraiser
Salem's Lot
August Underground Mordum
August Underground Penance
August Underground

| xBlueEyes explică (pentru Ionait):

Despre ce este vorba in The Grudge

| alexsad a răspuns (pentru xBlueEyes):

Imi dai fndaiti zic si mai multe daca imi dai funda

| Ionait a răspuns (pentru xBlueEyes):

O studenta din America se duce in Japonia intr-un schimb de experienta. Aici ea o inlocuieste pe o asistenta (nu a mai vrut sa vina acea asistenta sau cam asa ceva - nu mai tin minte). Ea are grija de o femeie catatonica. Intr-o zi aude pe cineva zgariind si se duce la etaj sa verifice. Acolo vede "dihania" din poster. Cu timpul isi da seama ce are de facut pentru a o opri pe respectiva creatura, inainte sa fie prea tarziu. Ma rog, intre timp mai mor cativa, asa de efect.

| yourgirl a răspuns:

Seconds apart : Seth si Jonah sunt gemeni cu o abilitate foarte periculoasa, telekinezia. Lucrurile incep sa scape de sub control cand, colegii lor ajung sa moara in cele mai bizare moduri. Politia considerandu-i pe ei principalii suspecti. Dar, gelozia incepe sa-i desparta si in curand nu vor mai pot avea incredere unul in celalalt, urmand ca intre ei sa inceapa o lupta ingrozitoare.

Drag me to hell : CChristine Brown, un ofiter de credite din Los Angeles, are o viata minunata alaturi de fermecatorul ei iubit, profesorul Clay Dalton. Asta pana intr-o zi, cand la banca vine dna. Ganush cerand o prelungire de credit, pe care Christine decide sa nu i-o dea, si asta doar ca sa-si impresioneze seful. Drept razbunare, Ganush o blesteama pe Christine, transformandu-i viata intr-un adevarat iad. Urmarita de un spirit malefic, tanara trebuie sa decida pana unde va merge pentru a scapa de blestem.

| Roxin_Alex_1989 a răspuns:

Iti chiar recomand si eu the grudge e foarte fain si horror este vorba despre un blestem.http://www.cinemagia.ro/filme/the-grudge-blestemul-9758/
poti citi aici. sunt 3 episoade.
un alt film fain e HALLOWEEN 1, 2, 3, 4, 5,6,CASA DE CEARA 1, 2
THE HUMAN CENTIPED, ONE MISSED CALL, CASA CELOR 13 FANTOME, THE SILENCE OF LAMBS SI PAPUSA CHUKY

| Helăăăăăuu a răspuns:

Eu am 12 ani jumatate, aproape! laughing... si am vazut " Umbre Intunecate " cu Johnny Depp, dare cica e interzis sub 15 ani'. laughing

| xBlueEyes explică (pentru Helăăăăăuu):

Stiu,nu? Amuzante rau laughing)))

| Helăăăăăuu a răspuns (pentru xBlueEyes):

Da. laughing

| FllorinaFlory a răspuns:

In thriller-ul realizat de Sam Raimi si Columbia Pictures, The Grudge, inspirat dupa blockbuster-ul japozez Ju-On: The Grudge, fatada obisnuita a unei case modeste din Tokyo nu lasa cu nimic sa se banuiasca teroarea care se ascunde in interior. Casa este posedata de o forta malefica, violenta, care distruge viata oricarei persoane care intra aici. Cunoscut sub numele de "The Grudge," acest blestem impinge victimele catre o moarte violenta, in chinurile unei crize de manie. Cei care sunt atinsi de blestem mor si astfel se naste un nou blestem, transmis ca un virus tuturor celor care patrund in aceasta casa, intr-un lant nesfarsit de orori.

Karen (Sarah Michelle Gellar) este o studenta sosita in Japonia in cadrul unui schimb de experienta pentru un proiect social. Fara sa banuiasca nimic, ea accepta sa ii tina locul unei asistente medicale care nu venise la lucru. Cand intra in casa unde fusese trimisa, descopera aici o femeie in varsta, de origine americana, Emma (Grace Zabriskie), pierduta intr-o stare catatonica, intr-o locuinta care pare pustie si in mare dezordine.

In timp ce ii acorda ingrijiri batranei, Karen aude de la etaj niste zgomote care seamana cu scrasnetul unor gheare. Se duce sa vada despre ce este vorba si se trezeste in fata unei privelisti mai cumplite decat si-ar fi putut imagina vreodata.

In aceasta casa, un lant de orori a fost declansat de o forta malefica, aparute aici cu ani in urma. Tot mai multi oameni mor, iar Karen se trezeste atrasa in acest ciclu al groazei si afla secretul blestemului razbunator care a prins radacini in casa respectiva.

Acum, ea trebuie sa se opreasca inainte de a fi prea tarziu.

Alte filme:
Shutter
Alone
Saw
Unborn
Shrooms
Tormented
Drag me to hell

Sper ca te-am ajutat

| xBlueEyes explică:

Voi da funda celui care imi da o nota filmului The Exorcist de la 1, 00 la 10, 00, motivand-o.

| davidus a răspuns:

Dupa parera mea primul e cel mai fain, oricum e vb despre o casa in care au avut loc niste crime... iar cei care intra in ea sunt blestemati...
alte filme de groaza faine :
-the uninvited
-silent hill
-the exorcist
-devil inside