| Visdeactor a întrebat:

Am nevoie de un răspuns, sau din partea comunitații...cum fac ca sa pot decenii actor de seriale indiene...imi doresc foarte mult asta,inca de când eram mic. Te rog sa imi spui câteva date,si de la cati ani poți face si unde poți face asta? Plus ca u sunt un bun actor, am jucat in piesa de teatru la noi la scoala interpretând o poveste de copii mici, dar sunt sigur ca dacă imi vei spune ce trebuie sa fac ma ii descurca! Ma poți ajuta?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a fi actor in filme indiene, va trebui sa participi la un casting (selectie) la careva studiou de filme din India, pentru un film la care tocmai se selecteaza actori.
Evident, la casting trebuie sa te prezinti personal in India, sa le vorbesti bine limba si sa fii sa fii mai bun(a) decat ceilalti candidati.

| Visdeactor explică (pentru Bula):

Multumesc mult. Limba o stiu, eja o invat de acum ca sa imi fie usor...si deja am chiar invatat din ea. Dar intrebarea mea este! Daca eu imi doresc asta si am ambitie...pot face asta, nu?

| Bula a răspuns (pentru Visdeactor):

Daca doresti foarte mult, atunci ai sanse marite.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil prima data cred ca trebui sa fii... indian sau macar sa te muti in mizeria aia de tara si sa le stii limba

| indianulcom a răspuns:

Superb saitul https://www.indianul.com/

Toate serialele si filmele indiene merg fara probleme si rapid.