| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie urgent de filme vechi si cunoscute cu personajul principal feminin! Dau fundita la cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Euletitia a răspuns:

Buna! Incearca ecranizarile celebrelor romane "Pe aripile vantului" si "Jane Eyre". Sunt filme clasice, apreciate drept foarte bune, primul a avut si multe nominalizari si premii Oscar(de celalat nu detin aceste informatii, dar nu neg sa fi avut) si personajul principal este intr-adevar cel feminin, ca si in romanele dupa care au fost turnate. In plus, sunt filme bune, excelent jucate, cu actori celebri si teme muzicale superbe si daca ia mai citit inainte cartile si ti-au si placut(cum a fost si cazul meu) va fi o reala delectare sa le vezi. Un alt astfel de filom, pe care nu l-am vazut(pentru ca nu am citit inca romanul si eu pana nu citesc cartea nu vreau s avad filmul ca sa nu pierd din placerea lecturii) ar fi Anna Karenin, ecranizarea capodoperei lui Tolstoi...tot film vechi, cunoscut si cu personaj principal feminin asa cum vrei tu! Vuizionare placuta orice ai alege!

3 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Jezebel
Totul despre Eva
Un tramvai numit dorinta

| Alsodrfegnha a răspuns:

Rebecca
Casablanca

| Schogetten a răspuns:

Baltagul.
Personaj principal feminin; vitoria lipan.