| Deidaratheme1234 a întrebat:

am o intrebare care imi da de gandit dupa ce m-am uitat la mini-serialul Cernobîl, oare care e pretul miciunilor? Daca pretul adevarului este inchisoarea, as vrea sa fiu lamurit, pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| zdenix a răspuns:

Prețul minciunilor este întotdeauna libertatea falsa.Omul întotdeauna v-a prefera minciuna înaintea adevărului deoarece scăparea pe moment este satisfăcătoare, dar cum e proverbul "Minciuna are picioare scurte" consecințele sunt ceva mai grave și de lungă durată, acum depinde și de cazul in care o folosești. Povestea din spatele serialului Cernobîl este mult mai tristă. Poți găsi câteva articole nepublicate pe Deep web, nu sunt foarte diferite de ce se știe deja, dar au câteva plusuri.