| Brimbetty a întrebat:

Buna, TPU, am o intrebare. De ce cartoon network se inchide mereu la 10 si baga tampenia aia infernala de tnt? Plus ca s-a spus ca la 10 se vor difuza episoade noi cu steven universe si este serialul meu preferat. Apropo am antena digi

11 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Vorbește la firma, și mie îmi dispăruse un post din grila si mi l-au înapoiat la cerere laughing
Probabil ca fac așa ca sa mai economisească niște bani.

| Violleta2022 a răspuns:

Special ca copii mici sa mearga la culcare la ora 10!

| Volsvagan70 a răspuns (pentru Violleta2022):

Special, zici? Copii de 8 ani merg la culcare pe la 3 noaptea.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Volsvagan70):

Asta este doiar in imaginatia ta!
Astia din occident mewrg de la ora 7 la culcare, iar cei din tara, pe la ora 9, maxim 10.

| Volsvagan70 a răspuns (pentru Violleta2022):

Cred ca traiti in alte vremuri. Intrati pe jocuri precum SAMP sau Minecraft pe la ora 2-3 si vedeti ca e plin de copii.
In occident este imposibil sa mearga la 7, cel tarziu la 12-1.
La cei din tara difera, unii se culca la 2-3, dar recunosc ca sunt si care merg la culcare la 9, 10.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Volsvagan70):

In occident se merge la culcare la 7-8 seara, este foarte adevarat!
Traiesc aici de p[este 20 de ani si nu cred ca ai habar despre ce vorbesti, cand eu sunt incojurata de copii si vad ce fac parintii.
Scoala incep la ora 9 si se termina la ora 3 dupa amiaza. Unii copii merg in "after school care" pana la 5-6 cand vin parintii de la servici.
Copii nu dorm dupa scoala, asa ca, la 6 au cina cu parintii, apoi au dus, iar la 7.30-8 sunt in pat, dupa care parintii sunt relaxati in fata televizorului.

| Volsvagan70 a răspuns (pentru Violleta2022):

Dumneavoastra aveti dreptate, insa depinde si de varsta copiilor.
De la 12 ani in sus nu prea mai merg la culcare pe la orele alea.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Volsvagan70):

Cred ca-i valabil doar pentru Romania, ca pe aici si copii de 14 nai merg tot la 7.30-8 seara, garantez asta.

| Volsvagan70 a răspuns (pentru Violleta2022):

Desigur, in Romania este valabil. Poate putin si in occident. Stiu 2 olandezi, unul de 14 si altul de 15 ani care pe la 2 noaptea isi trimit mesaje.
Insa, exista si copii de peste 12 care merg la culcare devreme.

| iAMVi a răspuns:

Acum s-a intamplat asta?
Stiu ca depindea de furnizorul de cablu, la unii continua CN, la altii TNT, spre exemplu la mine acum merge CN.

| Bărbatul007 a răspuns:

Si eu am digi si la mine merge si acum cartoon network la 3