| bombita a întrebat:

am si eu o intrebare...ce reprezinta chestia aceea pe care se scrie scena filmului care este filmata si ce reprezinta cifrele de pe ea si cum se numeste. Ati vazut ca inainte de inceputul filmarii cineva "pune capacul" scuze dar nu stiu cum alt fel sa denumesc procesul laughingsi cifrele se opresc. Sper ca m-am facut inteleasa si sa nu radeti...nimeni nu s-a nascut invatat.

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Se cheama Clapper:
Digital Clapper:
http://www.google.ro/......tp?/search

| idealman a răspuns:

Clacheta -si arata numele filmului, nr.scenei si nr.de dublei trase.

| bombita explică:

Multumesc pentru raspunsuri