| Flori a întrebat:

TPU.Am vazut, acum cativa ani, un film.Am uitat cum se numeste, din pacate.Filmul era foarte vechi, data din perioada filmului "Seven Brides for Seven Brothers"(1954). Imi amintesc putin din actiunea filmului:eroina lucra la politie si era mai baietoasa, locuia intr-o cabana, undeva la marginea unui rau.Cand in oras vine o vedeta(cantareata/actrita, nu mai stiu), eroina decide sa o cazeze la ea.Vazand conditiile in care locuia, vedeta o ajuta sa faca din acea casa masculina, una de papusi. Ii schimba infatisarea, scena memorabila fiind cea de la un bal, cand protagonista apare imbracata intr-o blana neagra, lunga.Detaliile pe care mi le mai amintesc sunt:eroina era indragostita de unul din colegii ei; la un moment dat, dorind sa o ajute, vedeta il cheama pe acel coleg la ele acasa, dorind sa-i arate cat de feminina era acum fata respectiva, dar aceasta din urma cade in rau si se umple de noroi.
Caut filmul acesta de mult timp. Sper sa ma ajutati.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Era tot musical? Calamity Jane(1953) s-ar potrivi deşi nu ştiu dacă 100%, l-am văzut cu mult timp în urmă...vezi trailer http://www.youtube.com/watch?v=8kk9HBlS9SQ