| Jurjut_Oana_1999 a întrebat:

Am văzut in urma cu cativa ani un film despre un criminal in serie ce ucide fete cu motorină si apoi le taie in bucăți, tin minte ca era politist si o fata devenise prietena cu el si ea l-a deconspirat pentru cine e, vreo idee de care ar fi numele filmului? Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu stiu filmul, dar incerc sa fac scenariul. Cum poti omori pe cineva cu motorina? Doar prin inecare ar fi posibil.
Motorina e buna la faza de transare, ca opreste hemoragiile (deci, mai putine urme, lucru mai curat).
Si cum a devenit fata aia prietena cu el? A vrut sa o omoare, a scos sticla cu motorina, iar fata i-a promis clatite, si a scapat?
Vreau si eu titlul filmului thinking

| Jurjut_Oana_1999 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Imi amintesc ca le obligă s abia motorină inainte de a le ucide dar nu imi amintesc daca asa le ucidea sau altfel, Fata a devenit prietena cu el fara sa stie ca el e criminalul. Era politist si asa sau cunoscut si împrietenit, dar exact numai tin minte finalul.