| GeorgianaStefaniaa a întrebat:

as vrea si eu cateva filme asemanatoare filmului Midnight in Paris. Funda, multumesc!

Răspuns Câştigător
| Leocerba a răspuns:

Mai precis, ce te-a atras?
-atmosfera boema a unui Paris dulceag
-amprenta lui Woody Allen
-combinatia de romantism, ironie, situatii la limita comediei
-intalnirea cu scriitori, pictori mari
-evadarea-n trecut
Un film asemanator care sa le cuprinda pe toate astea e imposibil de recomandat dar, luate pe rand, poti gasi: " Somewhere in Time","Lautrec" "The Purple Rose of Cairo", "Surviving Picasso", filmele semnate de Woody Allen( elucubrante, fin-comice dar cu situatii omenesti).

2 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Totuș, nu mi-ai raspuns la intrebare: ce ti-a placut la film, totuș?

| CristianMarius a răspuns:

The Purple Rose of Cairo
Zelig
Pleasantville
Shadow of the Vampire
Bullets Over Broadway
Play It Again Sam
Ed Wood