| AlexeyMan99 a întrebat:

Buna TPU...au trecut multi, multi ani si o nostalgie ma bate usturator in ultimele zile. Prin 2006 am vazut un film cred ca la Antena 1. oricum, nu conteaza postul. Nu eram foarte matur, dar filmul ala l-am tinut minte mereu. Ideea e ca habar nu am cum sa dau de el, cum se numeste si cine a jucat happy Tot ce imi amintesc e ca era cam fantasy, un tip puternic cu trup de om, insa tipul era maro, era cam monstros, dar nu infricosator, avea coarne la fel ca un cerb. El avea cred, ceva echipa..adica s-a pornit intr-o aventura sau ceva de genul. In ceva taramuri si la un moment dat i-au taiat coarnele sau ceva de genul, nu mai imi amintesc exact, dar stiu ca l-au schingiut unii...din cate imi amintesc i-au taiat coarnele. Nu am foarte multe detalii, imi amintesc vag, dar cred ca cine a vazut filmul deja stie despre ce film este vorba si m-as bucura sa vad un titlu big grin

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Animalul se numeste minotaur si este din mitologia greaca. Filmul se numeste "Minotaur" si este in doua variante 1999 sau 2006. Nu stiu care l-ai vazut dar poti cauta pe net. In serialul Sindbad mai sunt si episoade cu minotaurul. Mai gasesti ceva si in Scorpion King 2: Rise of a Warrior. Mai cauta dupa cuvantul minotaur!

| TheRealFantasy a răspuns:

Hellboy?
Nu e maro, e rosu si da, i-au taiat coarnele de la bun inceput fiindca e destul de evident ce devine rolling on the floor daca ii cresc coarne...