| CastiCuMicrofon a întrebat:

Buna TPU.

Care stie seriale anime online (ongoing- care inca mai fac episoade) ca Inazuma Eleven sau Naruto, unde la inceput acele persoane erau slabe si nimeni nu credea in ele, dar cu timpul ele se antreneaza, muncesc si devin puternice si respectate pentru ce au facut?

Răspuns Câştigător
| irbis a răspuns:

Din ce spui, inteleg ca tu vrei sa vezi anime in gen shounen. Cauta anime shounen si gasesti sigur, dar nu garantez ca nu s-au terminat.
Un astfel de anime care insa s-a terminat este bleach. Mai e de asemenea si Fairy Tail, care inca mai continua.

| CastiCuMicrofon explică (pentru irbis):

Nu neaparat shounen. As vrea unul care are multe episoade, si care sigur va mai continua si in viitor ceva timp. Imi plac Bleach si Fairy Tail, dar pacat ca Bleach s-a terminat, sper ca va fi si sezonul al 2-lea, dar sper ca macar Fairy Tail sa faca 300 episoade si chiar mai multe.

| irbis a răspuns (pentru CastiCuMicrofon):

Idea unui personaj principal care la inceput e slab dar devine tot mai puternic in urma antrenamentului este o idee shounen si de regula astea sunt anime-urile care continua pe perioade lungi. Alte anime care vor mai aparea ceva vreme ar fi One Piece, Sket Dance, si poate ai putea incerca si Detective Conan.
In fiecare anotimp apar mai multe serii anime. Aici poti vedea anime-urile care apar acum http://www.watchanimeon.com/release-times/
Unele for difuza doar vara asta.
Mai sunt anime care au destul de multe episoade dar care s-au terminat. Daca vrei sa stii de astea, spune-mi.