| Toalet a întrebat:

Caut un film horror vazut prin 2005, însă nu mai știu cum se numește.

Știu doar ceva legat de conținut. In film totul se întâmplă la un orfelinat (din câte îmi aduc aminte). Pentru a ajunge la orfelinat trebuia să mergi pe un drum la anumite ore (din ce îmi aduc aminte drumul parcă era situat intre oceane/râuri și din cauza fluxului de multe ori era inundat. De asta aveai acces la orfelinat la anumite ore).

Știe cineva cum se numește sau măcar o vaga bănuială?

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Era asa vechi, din 2005? Imi amintesc ca in filmul The Woman in Black: Angel of Death 2 (2014), am văzut aceste secvente descrise de tine. Uite si un video cu drumul catre acel conac, despartit de ape.
https://www.youtube.com/watch?v=Y06V4BMolOE

Dar vezi și El Orfanato (2007)

| Ivanescucristina a răspuns:

Nu avem de unde sa stim noi ce film ai vazut tu acum 14 ani...