| Elena2019 a întrebat:

Bună, TPU! Caut un film în care este vorba despre niște oameni care se duc cu o rulotă într-o pădure, unde, cu mai mult timp în urmă, locuiau mulți oameni și aveau acolo o fabrică de hârtie. Dar, după ce a dat faliment, sau ceva de genul ăsta, cineva a aruncat niște deșeuri toxice care erau folosite probabil la ceva, în râu. Nu știu exact, nu am văzut de la început. Și locatarii care au rămas, au devenit mutanți. Erau foarte asemănători cu cei din wrong turn. Oamenii care se duseseră acolo voiau să facă un reportaj, film, ceva. Aveau camere și se împărțeau pe grupe, gen care supraviețuiește. Ei nu știau la început despre mutanți. Nu mai stau să explic restul filmului, astea sunt cam cele mai importante aspecte. L-am văzut prin 2013, vara, pe ProCinema. E horror filmul. Dau funda celui care îmi spune cum se numește filmul. Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vezi că "Wrong Turn 2: Dead End" (Drum interzis 2: Fundătura) a fost transmis pe 1 sept 2013 (Pro Cinema, ora 22.45)
http://www.cinemagia.ro/......ura-19858/
În rest, dacă vorbim de perioada verii, au mai fost câteva filme horror, dar sunt departe de a semăna cu descrierea ta (ex. Ice Road Terror). Și s-a reluat de câteva ori filmul Night of the Living Dead (1990)

| Elena2019 explică (pentru floresdemayo):

Da, e wrong turn 2. M-am uitat la fiecare trailer și nu mi-am dat seama. Dar m-am uitat mai atent și am observat acum că ăsta e filmul laughing Mersi mult. Funda!

1 răspuns: