| Angeliquex3 a întrebat:

ce filme asemanatoare cu Taken, Limitless imi puteti recomanda? Multumesc, ofer fundahappy

4 răspunsuri:
| StefanERC a răspuns:

In time (2011)
Scurta descriere:
Alte articole
Trivia
Gafe
Recenzie
Contribuie si tu la completarea
acestei pagini.
Actiunea filmului se petrece undeva in viitor unde procesul de imbatranire a fost schimbata, oamenii trebuie sa plateasca pentru a ramane in viata. Oamenii se opresc din imbatranire la varsta de 25 de ani. Cu toate acestea, pe bratul lor este stampilat un ceas care indica cat de mult vor tra, de fapt cat timp mai au de trait. Pentru a evita suprapopularea, timpul a devenit moneda si modul in care oamenii platesc pentru lux si necesitati. Cei bogati pot trai pentru totdeauna, in timp ce restul incearca sanegocieze pentru nemurirea lor. Untanar sarac este acuzat de crima atunci cand el mosteneste o avere de timp de la un barbat mort de clasa superioara. El este fortat sa fuga de forta politista corupta FBI, cunoscuta si ca "Cronometrorii".

Este un film superb.

| Angeliquex3 explică (pentru StefanERC):

Din pacate l-am vazut, si da este un film genial happy

| dinhoo a răspuns:

Layer Cake.

| zuzuke94 a răspuns:

Stiu ca in Taken e vorba despre o rapire ceva, dar Limitless nu l-am vazut... un film care mie imi place forte mult este Trafic Uman (Human Trafficking). Este superb. Vizionare placuta