| DenisaLuciaBarbu a întrebat:

Daca filmul Titanic nu ar fi avut sfarsitul acela dramatic si melodia lui Celine Dion ar mai fi fost atat de celebru si admirat?

Răspuns Câştigător
| pwp a răspuns:

Se poate sa nu fii fost atat de apreciat!
dar sfarsitul a fost cel mai tare,rar filmele se termina trist!
si sa mai fie si adevarat si sa moara atatia oameni!
oricum,a fost si povestea frumoasa happy
ea, care trebuia sa se casatoreasca cu un om pe care nu-l iubea si el care era un coate-goale dar un baiat super frrruomos s-au indragostit chiar daca erau de alt rank love struck
si melodia nu este a lui celine! ea doar a cantat-o.dar sa fim sinceri, vocea ei a fost incredibila!

bye-bye

5 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Leonardo(Jack) arata atat de bnnnn love struck
avea o frumusete apare!

mersi pentru funda love struck

| DenisaLuciaBarbu explică:

Nu ma referaeam la faptul ca Celine a compus melodia ci la faptul ca ea doar a cantat-o, avand o voce superba. Poatea acest lucru a adus putina faima filmului nu stiu.Si Leonardo,doamane cat de frumos era in tinerete, bine si acum este frumos, dar de fiecare data cand inl vedeam in film aveam fluturasi in burta.big grin

| crystynel23 a răspuns:

Daaaaa, conteza foarte mult si ideea in care a fost construita filmul, si sfarsitul dramatic al lui will ( baiatul ala sarac ) plus povestea de dragoste... funda?

| Dollicious a răspuns:

Cred ca da...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. De ce?
Nu era nevoie de Celine Dion ca sa ajunga filmul foarte cunoscut. Deja avea o coloana sonora deosebita datorita lui James Horner si sopranei norvegiene Sissel(vocea care se aude pe parcursul filmului in fundal-->adevarata voce din Titanic e asta, nu Celine Dion cu melodia aia).
Celine Dion n-a facut Titanic-ul mai popular, ci invers.
Final dramatic? Filmul in sine e destul de tragic, bazat pe evenimente reale. Difera de evenimentul din 1912 doar prin povestea de dragoste dintre Jack si Rose introdusa in scenariu...ideea regizorului J. Cameron.