| stanizonelol a întrebat:

Deci de foarte mult timp cautam un desen, difuzat ori pe boomerang ori pe cartoon network, nu mai stiu exact. Nu imi mai amintesc despre ce era vorba, dar imi amintesc un episod:
Un rege era in pat, si trebuia sa se culce, dar ii ra frica de intuneric, asa ca o tot striga pe regina sa ii aduca biscuiti, apa si sa aprinda lumina.
Stiu ca descrierea asta suna cam ciudat lol, dar de can de cand eram mica asta e tot ce imi pot aminti. Stie careva desenul?

1 răspuns:
| Justme1997 a răspuns:

Nu imi suna cunoscut, era poate un episod din Povesti din folclorul maghiar?