| anonim_4396 a întrebat:

Deci de foarte mult timp cautam 2 desene, ambele difuzate pe Boomerang.
Desenul 1: Nu imi amintesc aproape deloc despre ce era vorba, dar imi amintesc un episod: Era un rege care era in pat si trebuia sa doarma, dar ii era frica de intuneric, asa ca o tot chema pe regina sa ii aduca biscuiti si sa aprinda lumina. Din cate imi amintesc, ambele personaje erau mov.
Desenul 2: Era o casa plina cu creaturi, dar erau 2 oamenii: 1 fata mai mare si un baiat mai mic.

Intrebarea mea e cam ciduata, stiu, dar chiar vreau sa aflu numele acestor desene lol

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Pe Boomerang?
In trecut, eu mai urmăream acest canal TV, dar pur si simplu nu stiu să fi existat niste desene cu descrierea ta. Daca iti amintesti cu exactitate anul difuzarii, voi incerca sa te ajut. Dar vreau cu exactitate, ca să nu ne plimbăm, din an in an, fiindca e o muncă migăloasă, iar daca nu știu nici cum arătau personajele, s-ar putea să trec mai departe, fără să le recunosc

Deocamdată, vezi daca le gasesti aici:
https://ew.com/tv/adventure-time-30-best-episodes/?slide=6074899#6074899

| Ka0ru a răspuns:

Desenul 2 îmi amintește de Casa Foster pentru prieteni imaginari dar nu știu dacă a fost difuzat pe boomerang, știam doar de cartoon network.