| AmyLove89 a întrebat:

Erau mai demult niste desene pe nume pokemon(sigur le stiti voi). Erau mai multe sezoane dar am vazut pe youtube ca apare o fata May care merge cu Ash in calatorie si nu stiu care e sezonul acela.Un video ca sa vedeti fata despre care vorbesc http://www.youtube.com/watch?v=OlhLVK6beeM.Cine imi spune sezonul sau imi da ceva episoade ii dau funda!

Răspuns Câştigător
| ryuu a răspuns:

Buna. Daca imi permiti, as dori sa fac o mica corectie. Si anume, seria "Pokemon" nu este un desen animat ci un anime. Este o diferenta intre ele doua.

Acum revenind la subiect.
Ceea ce cauti tu este calatoria lui Ash, Brock, May si Max in regiunea Hoenn.
Sa fiu mai exact.
Face parte din seria a doua "Advanced Generation" si are 4 sezoane, dupa cum urmeaza:
sez 1 - Advanced - 40 ep
sez 2 - Advanced Challenge - 52 ep
sez 3 - Advanced Battle - 53 ep
sez 4 - Battle Frontier - 47 ep

Seria a doua incepe cu episodul 277.
Il poti viziona aici in engleza :
http://anilinkz.com/pokemon-season-6-advanced-episode-1-277
In continuare o sa gasesti si a treia serie, "Diamond & Pearl".

Iar aici gasesti a patra serie "Best Wishes!" si are deocamdata 3 sez.
sez 1 - Black & White - 48 ep
sez 2 - Black & White: Rival Destinies - 42 ep
sez 3 - Best Wishes! Season 2 - are deocamdata 21 episoade si este ongoing. Episodul 22 apare pe data de 13 Decembrie 2012.

Il poti urmari aici:
http://anilinkz.com/series/pokemon-best-wishes?page=6

Vizionare placuta!;)

P.S. Sper sa nu mi-o iei in nume de rau ceea ce am spus la inceput. Te-am corectat (ca alta data sa ai o idee) :D, deoarece, multi fac confuzia intre un "desen animat" si un "anime japonez".;)

| AmyLove89 explică (pentru ryuu):

Multumesc o sa iti dau funda cand intru la pc ca sunt pe telefon. apropo episodul acela care apare pe 13 decembrie il da pe vreun canal?

| ryuu a răspuns (pentru AmyLove89):

O sa-l gasesti tot pe site-ul respectiv.

| AmyLove89 explică (pentru ryuu):

Ok multumesc.Dar le vor da si pe romana ca as vrea sa il vad in romana pokemon advanced

4 răspunsuri:
| VictorAlexandru1993 a răspuns:

Scuze ca atrecut atata timp de cand tu nu ai primit raspuns. Dar uite-l aici!

May este fata careia nu-i placeau pokemonii dar in calatoria lor a font innebunita dupa ei, si are si un frate mai mic (Max) care e un geniu in pokemoni, stie tot.