| FuNdITaPeNtRuMiNe a întrebat:

In filmul lolita (1997) fata este fiica lui jeremy irons in film? Si sunt impreuna? Cati ani au avut cand au jucat in film? fundita:*:*:*

Răspuns Câştigător
| catalinbin a răspuns:

Salut! Filmul, adaptare dupa cartea cu aceeasi nume a lui Vladimir Nabokov, are o distributie asemanatoare a personajelor. Prin urmare, Lolita nu este propriu-zis fiica lui Humbert Humbert in film, ci a Charlottei Haze, cu care Humbert se casatoreste pentru a sta mai mult in preajma fetei, care-i devine fiica adoptiva. Citi ani au avut actorii? Jeremy Irons trebuie sa fi avut 49 de ani, iar Dominique Swain 17 (portretizind-o pe Lolita care are 12).