| ZoR0 a întrebat:

La finalul filmului Silent Hill femeia si cu fata aia ajung acasa, dar dimineata cand se trezeste barbatul ele nu mai sunt.De ce? Ce s-a intamplat cu ele? Ma puteti lamuri si pe mine?

Răspuns Câştigător
| Aliutza a răspuns:

Ele se intorc, dar intr-o alta dimensiune. In dimensiunea in care se intorc ele, barbatul (sotul femeii si tatal fetei) le asteapta acasa si se regasesc cu totii, traind apoi fericiti. Dar in dimensiunea din care au plecat, cea in care barbatul se trezeste singur, ele nu mai ajung, tocmai pentru ca au trecut in cealalta dimensiune. Sper ca te-am lamurit.

| iInfinityDarkness a răspuns (pentru Aliutza):

Da,si in silent hill Revelation, daca ati vazut, pe la sfarsitul filmului dupa ce sharon o invinge pe allesa si pe sora crisabellei, barbatul pleaca sa o caute pe Rose.

4 răspunsuri:
| Detecandy a răspuns:

Nici eu nu l-am inteles prea bine.mi s-a parut si un pic aiurea in unele secventethinking

| ÖpëиTPU a răspuns:

Asteapta pana in 2012 pentru ca atunci apare partea a 2'a in 3D :X si poate va fi continuarea si asa vei intelege ce s-a intamplat.
Alinutza despre ce dimensiune vb? filmu nuh e SF.

| casy_5467 a răspuns:

Alinutza are dreptate ele [Sharon si cu Rose] sunt in dimensiunea creata de Alissa [partea rea din Sharon] pentru ca Alissa sa simtit nesigura pe ea in dimensiunea normala, asa ca a facut o noua dimensiune unde ea si cu "mama" ei putea trai. Din pacate pentru Rose, care ea este prinsa in dimensiunea aia cu Sharon/Alissa.