| lovegirl15 a întrebat:

Imi explica si mie cineva finalul de la Silent Hill(2006)? N-am inteles ce s-a intamplat de fapt.Sharon si cu Rose au murit, sau ce s-a intamplat de fapt cu ele?

1 răspuns:
| InnocentLoovee a răspuns:

Salut,
Nu e cu totul clar, cel mai logic raspuns e ca sunt moarte, tehnic doar ele sunt in alta dimensiune.
Christopher nu a putut-o vedea nici pe Rose la Midwich Elementary pentru ca erau intr-o alta dimensiune. Lumea in care e Christopher noi o numim "lumea reala", Rose a incercat sa intre in lumea reala dar nu a putut. Ele nu puteau iesi pentru ca Alessia nu voia ca ele sa iasa de acolo. Din cealalta dimensiune. Dimensiunea intunecata a fost creata de Alessana, si totodata si dimensiunea Foggy, asa ca ea decidea cine intra si cine iese. Sunt 3 dimensiuni in film. Dimensiunea Foggy, nu stiu sigur cum se traduce : cea pe care a creat-o Alessia care reprezenta purgatoriul, un loc unde se ascundea Alessia de lumea reala.
A doua dimensiune: Cea intunecata- Creata de Alessia care reprezenta iadul unde erau torturati oamenii, un loc care era reprezentat de razbunarea Alessiei.
A, si inca ceva. Erau 3 parti din Alessia:
Alessia, cea care arsese, cea speriata.
Sharon( Partea buna a Alessiei.)
Si Dark Alessia ( partea rea a Alessiei). Sper ca te-am ajutat :*.