| BieAndreea a întrebat:

nu stiu cum sa spun, dar am ramas fara idei de anime-uri, asa ca vreau sa imi spuneti cateva de tip romance, si cateva descrieri pe acolo, sa imi spuneti despre ce e vorba in ce imi sugerati.

Răspuns Câştigător
| Superior a răspuns:

Rakudai kishi no cavalry, e romance, comedie si foarteee putin ecchi. Deci e o scoala de lupte cu arme mistice, unul si una se intalnesc intr-o camera (au fost pusi colegi de camera), la inceput nu vor sa se inteleaga dar pe parcus devin iubiti si la final se cer in casatorie.

5 răspunsuri:
| Catwomen123456 a răspuns:

Angel Beats e fain

| CinevaCurios24 a răspuns:

In momentul de fata ma uit la Masamune-kun No Revenge si mi se pare destul de bun. Este despre un baiat popular care vrea sa se cupleze cu o tipa populara dar rea, ca sa se desparta apoi de ea, facand-o sa sufere. Nu e cea mai buna descriere dar nu vreau sa dau spoilere.

| ydcgderimonxiiducbrn a răspuns:

Corpse Bride, e cel mai tare anime pe care l-am vazut.

| BieAndreea explică (pentru ydcgderimonxiiducbrn):

Multumesc ca mi-ai spus, dar daca ai putea sa imi povestesti despre ce este vorba in el ar fi super!

| ydcgderimonxiiducbrn a răspuns (pentru BieAndreea):

Când un mire timid Victor (Johnny Depp) practică juramintele de nunta, în prezența accidentală a unei tinere decedate, ea se ridică din mormânt presupunând că el sa căsătorit cu ea. Viaţa în Lumea Morţilor pare mult mai animată decât este ea descrisă în poveşti, iar Victor descoperă că nu există nimic în lumea asta – sau în cea de dincolo – care să îl despartă de adevărata dragoste.